Cota 2 pe Portugalia vs Scoția: pariem un Bet Builder tare

Cota 2 pe Portugalia vs Scoția: pariem un Bet Builder tare / sursă foto Facebook.com

Astăzi, 8 septembrie, continuă acțiunea în Nations League, iar noi am pregătit Cota 2 pe Portugalia vs Scoția. Am ales să utilizez funcția Bet Builder oferită de Betano – cu ajutorul căreia am combinat trei piețe diferite, cu care încercăm să ne dublăm miza inițială.

Duelul va avea loc pe 08.09.2024, de la ora 21:45 și face parte din grila de meciuri azi la TV. Digi Sport 2 și Prima Sport 2 vor transmite în direct înfruntarea de pe Estadio da Luz (Lisabona).

Lusitanii sunt mari favoriți, iar casele de pariuri online din România le acordă cote destul de mici, sub 1.30. În aceste condiții, nu putem miza simplu pe o victorie a lor – astfel că am alcăuit un Bet Builder cota 2 pe Portugalia vs Scoția mult mai interesant, cu care putem dubla bonusul de bun venit încasat!

100% BONUS la depunere 500 RON

Cristiano Ronaldo, un nou record

Pe 5 septembrie, Portugalia a debutat în noua ediție de Nations League cu un succes, 2-1 pe teren propriu – contra Croației. Dalot deschidea scorul în minutul 7, din pasa lui Bruno Fernandes. Apoi, Cristiano Ronaldo și-a trecut numele pe lista marcatorilor, stabilind un nou record uriaș în carieră – 900 de goluri înscrise!

Croații au revenit în joc după autogolul lui Dalot din minutul 41, însă repriza secundă nu a mai adus modificări pe tabela de marcaj. Cristiano a fost scos de pe teren în minutul 88 pentru un standing ovation, acesta făcându-i loc lui Diogo Jota. Astăzi cel mai probabil R. Martinez va miza pe un prim 11 asemănător, cu mici modificări.

• Echipă probabilă Portugalia: Costa – Mendes, Inacio, Dias, Dalot – Vitinha, Fernandes, Bernardo Silva – Neves, Ronaldo, Diogo Jota

Thriller cu 5 goluri la Glasgow

Adversara Portugaliei de astăzi a debutat cu un eșec în Nations League, 2-3 pe teren propriu – contra Poloniei. Duelul a început cu un gol al lui Szymanski în minutul 8. McTominay reușea apoi să egaleze, însă arbitrajul video a anulat reușita fostului mijlocaș al celor de la Manchester United.

Înainte de pauză, Lewa a făcut 2-0, transformând cu succes un penalty. După pauză, Billy Gilmour și McTominay au restabilit egalitatea și au declanșat nebunia în tribune, cu golurile marcate în minutele 46 respectiv 76. Scoțienii însă au gafat din nou pe final, mai exact în minutul 90+7, atunci când au comis o nouă lovitură de pedeapsă.

Zalewski a făcut 3-2 și a închis astfel tabela de marcaj, obținând toate cele 3 puncte pentru reprezentativa Poloniei. Spre deosebire de omologul său, este de așteptat ca S. Clarke să opereze mai multe modificări în primul 11.

• Echipă probabilă Scoția: Gunn – Robertson, McKenna, Hanley, Ralston – Doak, Gilmour – Gauld, McTominay, McGinn – Shankland

Ce am înclus în cota 2 pe Portugalia vs Scoția?

Am început acest Bet Builder Cota 2 pe Portugalia vs Scoția cu probabil cea mai comună predicție a acestui duel. Mizăm pe un nou succes al Portugaliei, care poate lua o opțiune serioasă pentru sferturile de finală, dacă reușește să câștige din nou pe teren propriu.

Apoi, mă aștept ca lusitanii să conducă la pauză. Atmosfera pe teren propriu de obicei este una fantastică pentru gruparea lui Cristiano Ronaldo, care este deja cu gândul la următoarea bornă. După cum am văzut și cu Croația, reprezentativa Portugaliei începe fiecare meci disputat în fața propriilor suporteri sus, astfel că e posibil să vedem din nou un gol marcat repede.

Bet Builder Cota 2 Portugalia vs Scoția

Nu în ultimul rând, mizăm pe minim 2 goluri înscrise de gazde. Opțiunile în ofensivă sunt nenumărate și practic oricine poate modifica tabela de marcaj. În runda inaugurală au evoluat Bruno Frenandes, Vitinha, Bernardo Silva, Leal, Cristiano Ronaldo și Neto de la mijloc în sus.

Pe bancă însă se mai află nume precum Diogo Jota, Joao Felix, Goncalves, Trincao sau Ruben Neves – care pot aduce oricând ceva noi. Avem așadar încredere mare în forța lusitanilor, în cota 2 pe Portugalia vs Scoția.

Pariază pe Portugalia vs Scoția cu 500 RON BONUS!
PARIAZĂ PE NATIONS LEAGUE CU 500 RON BONUS!