
Ofertă disponibilă doar pentru jucătorii noi, care își deschid în această perioadă cont și efectuează prima depunere. Primești 100% din suma depusă sub formă de bonus. Primul depozit și primul pariu trebuie să fie de minim 20 lei. L1213854W001295

Preliminariile Europa League și Conference League țin capul de afiș în fotbalul mondial joi seara. Avem 3 ponturi pariuri pregătite din aceste competiții, pe Cota 2 la Zinx 23.07.2026. Suntem cu ochii pe echipele românești, dar și pe meciul celor de la Benfica – din Europa League.
FCSB, CFR Cluj și U Cluj își încep drumul lung către faza ligii din Conference League. Dintre cele 3, trupa roș-albastră are cel mai accesibil adversar.
FCSB evoluează pe teren propriu joi seara, în fața celor de la Auda. Diferențele dintre cele două sunt foarte mari, iar acest lucru poate fi observat și în oferta de cote ale operatorilor online. Oaspeții nu au deloc experiență la nivel european, în timp ce actuala generație a FCSB-ului a prins chiar și o primăvară de Europa League. Bîrligea și colegii săi au avut rezultate impresionante cu Hoffenheim, Olympiacos sau PAOK – având chiar dueluri la activ cu Manchester United și Lyon.
Jocul pare mai închegat în noua stagiune, unde bucureștenii au trecut de FC Argeș cu scorul de 2-0. De asemenea, campania de transferuri nu s-a finalizat încă, semn că cei din conducere așteaptă un sezon lung, cu fotbal european. Mergem aici simplu, pe un 1 solist.
În cazul duelului celor de la Universitatea Cluj, am ales o piață pe goluri. Ardelenii au învins-o pe Farul Constanța, însă au avut multe momente de acalmie în joc. Contra celor de la Brann, obiectivul principal va fi acela de a păstra poarta intactă. I-am văzut pe vicecampioni apărându-se tur retur cu Dynamo Kiev, iar dubla cu norvegienii se anunță la fel de dificilă. Nu mă aștept la mai multe de 3 reușite în meci.
Benfica evident își dorea fotbalul de Champions League, competiție cu care suporterii au fost obișnuiți în ultimul deceniu. Lusitanii l-au pierdut pe Jose Mourinho, care a făcut pasul la Real Madrid, echipă cu care s-a și duelat stagiunea precedentă. Trupa din Lisabona vrea acum în Europa League, unde își poate propune chiar trofeul.
Până atunci însă, Benfica trebuie să treacă de St. Gallen, formație ce evoluează în Elveție. Diferențele sunt clare, oaspeții au un lot mai experimentat și mai valoros, astfel că nu ar trebui să avem parte de surprize. Vom juca pe victoria portughezilor, la o cotă de 1.30. Spre deosebire de meciul FCSB-ului, la acest duel putem beneficia de Plată Anticipată, care ne înverzește pronosticul la un 2-0. Să fie WIN!