
Ca ofertă de Bun Venit, la Zinx primești 100% din prima depunere în limita a 200 lei. Promoția este eligibilă doar pentru jucătorii noi, iar primul depozit trebuie să fie mai mare sau egal cu 25 lei pentru a obține bonusul. L1254520W001667

După cum bine știți, deseori ne abatem de la pronosticurile clasice și ne mai orientăm atenția și către opțiuni ce conțin cornere sau cartonașe așa cum a fost cazul la Biletul zilei din Pariuri Speciale 17.01.2026. Liniile selectate nu sunt deloc complicate, asta și pentru că am urmărit să jucăm la siguranță acest bilet.
| Meci | Ora | Pronostic | Cotă |
| Udinese vs Inter | 16:00 | Oaspeții – Ajung primii la 5 cornere | 1.57 |
| Manchester Utd vs Manchester City | 14:30 | Peste 2.5 cartonașe | 1.33 |
| Hoffenheim vs Leverkusen | 16:30 | Peste 8.5 cornere | 1.50 |
| Betis vs Villarreal | 22:00 | Peste 7.5 cornere | 1.30 |
Avem mare încredere în cele 4 opțiuni, asta și pentru că statistica este de partea noastră în toate alegerile făcute. Desigur, și inspirația de moment a jucat un rol important, pentru că am fi putut să ne lungim cu acest bilet. Am considerat însă că o cotă de 4 bifată astăzi ne-ar prinde tare bine.
Ziua de Premier League începe tare cu un derby tare, ce le are în prim-plan pe Manchester Utd și Manchester City. Cele două rivale au terminat la egalitate ultimele 3 runde de campionat, cea ce pune o presiune suplimentară pe umerii celor 22 de jucători.
Atmosfera este cu siguranță și mai tensionată în tabăra „diavolilor roșii” care vin și după o eliminare în FĂ Cup, acasă, cu cei de la Brighton, partidă în care au văzut și un cartonaș roșu. La centrul îl vom avea pe Anthony Taylor care a acordat în medie în cele 17 meciuri de Premier League, o medie de 3.82 avertismente per joc.
Nu mai puțin de 8 din ultimele 10 jocuri ale celor de la Betis au produs minim 8 lovituri de la colțul terenului. Duelul de pe „Estadio de La Cartuja” fiind unul cu o importanță ridicată pentru ambele tabere în ceea ce privește clasamentul din LaLiga, șansele de vedea o „ploaie de cornere” sunt foarte mari.
Trecând și prin cele mai recente 8 jocuri disputate de „submarinul galben”, am observat că doar unul dintre acestea nu a depășit linia de „7.5 cornere” selectată de noi. Este vorba chiar de ultima întâlnire, cea câștigată acasă, 3-1 cu Alaves, când au fost 7 lovituri de colț.
Politica de confidențialitate · Termeni
18+ Conținut informativ. Pariurile implică risc — joacă responsabil.